Anasayfa / Örgü / Örgü Bebek Battaniyeleri

Örgü Bebek Battaniyeleri

Bebeklerin dünyaya gelişinden önce ebeveynleri bir heyecan sarar. Küçücük çoraplar alınır, kıyafetler dikilir, dünyaya gelecek bebeğin her şeyi en ince ayrıntılarına kadar tasarlanır. Bunlar içinde hiç bir ebeveyn tarafından unutulmayacak bir şey vardır. Özellikle bebeğin anneannesi veya babannesi tarafından örülen bir bebek battaniyesi bebek hazırlıkları içinde vazgeçilmez bir öneme sahiptir.

 

Örgü bebek battaniyeleri standart yün ve iki şişle örülen battaniyelerdir. Örme işlemi için küçük bir tezgah kullanılabilir. Yahut doğrudan elde de örme işlemi yapılabilir. Tezgah kullanılacaksa bir halı tezgahı modeli baz alınarak benzer bir battaniye tezgahı yapılır. Bu tezgahın da hemen hemen her şeyi hallı battaniyesine benzemektedir. Ancak kullanılan malzeme yumuşak yün olduğu, halı yünü olmadığı için buradan çıkan ürün de battaniye olur.

 

Standart örgü bebek battaniyeleri için tezgaha gerek yoktur. Bir noktasından başlayarak standart düğümlerle örgü işi yapılabilir. Değişik renkler arası geçiş için de standart işlemler yapılabilir. Bunun için ayrıca bir çaba göstermenin gereği yoktur. Burada da yün, battaniyeyi asıl oluşturan şeydir.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Yeşik bebek yeleği örgü

Bebek Örgü Yelek Modelleri

Bebek yelek modelleri bebeklerin en sevimli kıyafetleri arasında yer alır. Ponponlu biçimleri, yakası kapalı veya ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir